1. Domů
  2.  → Patinování motocyklů

Patinování motocyklů

Jawa, ČZ, Ogar, Manet, Stadion, NSU, AJS, Sunbeam, Zundapp, Sarolea, Calthorpe, Raleigh, Rudge, BSA, Praga, Puch, Čechie, BMW, Bianchi

Pomocí různých chemických prostředků a velké trpělivosti uděláme z vaší motorky stroj, ze kterého mluví historie.

Pokud je váš motocykl nekompletní, nebo v relativně slušném stavu, jsme schopni vaši motorku zrestaurovat a udělat jí původní patinu. Postup je podobný, jak u klasické renovace, jen se snažíme zachránit z motorky co nejvíc originálních dílů včetně spojovacího materiálu.

Po revizi motorky se snažíme sehnat co nejvíc původních dílů. Díly, které neseženeme, vyrobíme znovu. V průběhu těchto operací klademe důraz na mechanickou stránku. Zároveň se ale snažíme klást důraz nato, aby nikdo nepoznal případně náročnější opravy a motorka si zachovala svůj bezchybný vzhled..

Až je motocykl zkompletovaný a opravený po mechanické stránce, následuje skládání a patinování starých i nových dílů včetně konzervace. Tato část je časově hodně náročná, protože se musí každý díl a každý šroubek ošetřit tak, aby motocykl vypadal jako 100% originál. Některé díly včetně nových chromů se přelakují a zestařují. Tyto procesy probíhají tak dlouho, dokud nejsme s výsledkem naprosto spokojeni. Na konci je ze stodolovky plně provozuschopný stroj, ze kterého stále sálá jeho historie.

Dokončené patinování