1. Domů
  2.  → O mně

O MNĚ

Jak jsem začal s renovacemi motocyklů

motorky jsem se začal zajímat již v dětství, kdy jsem obdivoval tátův původní Pionýr zaparkovaný v garáži. S prvními vydělanými penězi jsem si koupil mojí první motorku ČZ 150 C. Majitel mi zároveň nabídl i motory na Jawu Robot a poválečný Ogar 250. Tento robustní motor Ogar mě ihned zaujal a koupil jsem ho také. Nadále jsem se věnoval Kývačkám, Pérákům, atd., přičemž motor na Ogara stále ležel v dílně v polici. V roce 2005 jsem si umanul, že k motoru musím sehnat i zbytek motorky. V té době byly na internetu zveřejněny pouhé 3 fotky strojů značky Ogar. To ve mě vzbudilo zvědavost, začal jsem pátrat hlouběji, zjišťovat více informací z různých zdrojů a tím odstartovala moje mánie do značky třetího největšího výrobce dané doby. Postupem času i do anglických značek.

Razím heslo, že pokud člověk nechce mít motorku pouze na okrasu, ale chce na ní i jezdit, musí být vše na sto procent v pořádku. Jakmile se zanedbá jen drobnost, věřte, že Vám to stroj vrátí.

Opravám motorek jsem se za posledních 15 let věnoval čím dál intenzivněji i díky “ODBORNÍKŮM”, od kterých jsem si nechával dělat hodně věcí, protože pořád chyběly zkušenosti. Výsledky byly ovšem nevalné kvality za nemalé peníze. Nezbylo nic jiného, než se většinu věcí naučit sám a vyšlapávat si cestičku. Byla zatraceně dlouhá, ale nakonec se z toho stalo mé zaměstnání i koníček na plný úvazek.

DOKONČENÉ RENOVACE

OPRAVENÉ MOTOCYKLY Z DÍLNY RENOVACE TBR